Profesionaliai įrengta virtuvė - tai tinkamai suskirstyta erdvė, kur patogu ruošti maistą, susirinkti visai šeimai prie pusryčių ar vakarienės stalo ir priimti svečius. Priklausomai nuo patalpos dydžio gali būti kuriama atskira virtuvė arba virtuvė, sujungta su svetaine ar valgomuoju. šiuolaikinės apdailos medžiagos, virtuvės baldai, technika ir įranga leidžia sukurti širdžiai mieliausią interjerą. Populiariausi virtuvės stiliai - klasikinis, kaimiškasis, modernusis ir technologinis.
Klasikinio stiliaus virtuvė
Klasikinei virtuvei būdingas elegantiškas paprastumas, lakoniškos geometrinės formos, santūrus dekoras be nereikalingų detalių, neutrali spalvų gama, kokybiškos medžiagos ir stilingi aksesuarai. Tokia virtuvė aktuali visais laikais, kad ir kiek pasirinkimo galimybių būtų. Žinoma, metams bėgant šiek tiek kinta formos, atsiranda naujų elementų, dizainerių sprendimai tampa drąsesni ir šiuolaikiškesni. Tačiau klasika lieka klasika - pagrindiniai jos bruožai išlieka ir garantuoja šio stiliaus virtuvės komplektų paklausą.
Klasikiniai virtuvės baldai mėgstami dėl didelės formų ir medžiagų įvairovės bei ramių natūralių atspalvių - riešuto, vyšnios, alksnio, kaštono, ąžuolo ir t. t. Pirmenybė teikiama natūraliai medienai, o sutaupyti padeda iš medienos plaušų ar drožlių plokščių gaminami baldai. Klasikinės spintelės, tikras virtuvės baldų šedevras, harmoningai įsilieja į bet kokį stilių. Būtent jos ir prie jų priderinti aksesuarai virtuvei suteikia išbaigtumo. Tokie baldai ir po 10 metų atrodys stilingai ir šiuolaikiškai, nes klasika - nemari. O iš natūralios medienos pagaminti baldai yra tvirti bei patikimi.
Kaimiškojo stiliaus virtuvė
Namų jaukumo atmosferą bene labiausiai kuria kaimiškasis stilius. Neverta tiesiogiai suprasti žodžio kaimiškasis, šio stiliaus virtuvė puikiai atrodo ir užmiesčio name, ir šiuolaikiniame didmiesčio bute.
Kaimiškojo stiliaus virtuvėje karaliauja šviesūs pasteliniai tonai ir natūralios medžiagos: medinės nedažytos grindys ir durys, dekoratyvinio tinko sienos, vasarą lininės, o žiemą vilnonės užuolaidos iki palangės. Baldai taip pat gaminami iš natūralaus medžio, tarkim, ąžuolo ar pušies. Tai gali būti bufetai į abi puses atveriamomis durimis, atviros lentynos moliniams indams, variniams puodams ir kitiems rakandams laikyti. Tokioje virtuvėje gerai atrodo suolai, senovines primenančios taburetės ir netgi pinti baldai. Masyvų stalą, padengtą balta staltiese, papuoš vaza su vaisiais, gyvomis ar džiovintomis gėlėmis. O virš stalo - kabantis sietynas. Čia netgi senovinė skrynia ras savo vietą. Baldaitau.lt.
Moderniojo stiliaus virtuvė
šiuolaikiniai stiliai, kuriems būdingos paprastos formos ir funkcionalumas, sulaukia vis daugiau gerbėjų. Nors moderniuoju stiliumi įrengta virtuvė dažnai atrodo gana griežta ir lakoniška, ji yra neįtikimai komfortiška ir patogi - tai vienas iš pagrindinių šio stiliaus bruožų. Čia kruopščiai suplanuota erdvė, optimaliai išdėstyti ergonomiški virtuvės komplektai, technika (dažniausiai įmontuojama) ir kiti interjero elementai.
Moderniojo stiliaus virtuvės komplektai atspindi formų, medžiagų ir spalvų įvairovę. Baldų linijos - tikslios ir įvairių formų Kalbant apie medžiagas, tai gali būti mediena, bet be raižinių ir panašaus dekoro, dažnai naudojami metalo gaminiai ir detalės, tarp jų - ir chromuotos, amžinasis plastikas ir, žinoma, stiklas: perregimas, pusiau perregimas arba matinis - jis virtuvę daro atvirą, rafinuotą ir elegantišką.
Gerą dešimtmetį interjero dizaineriai virtuvei rinko neutralią baltą spalvą, kaip ramų ir elegantišką foną. Balta ne tik rafinuotai atrodo, bet ir leidžia panaudoti daugybę spalvinių akcentų, kurie erdvę daro ryškią ir puošnią. Pastaruosius kelerius metus spalvų gama ėmė keistis, savo vietą išsikovojo pilka. Artimiausiu metu virtuvę žada užkariauti aristokratiškoji juoda. Dar nepasirengę tokiems kardinaliems pokyčiams gali prie šios spalvos pratintis rinkdamiesi juodus dekoro elementus, pavienius baldus, tarkim, juodas valgomojo kėdes derinti prie baltų spintelių. Interjeruose jau spėjo pritapti ir blizgūs ar matiniai ryškių spalvų virtuvės komplektai. Tokiu atveju sienos, grindys ir lubos turėtų būti neutralių atspalvių, taip pat nereikėtų padauginti dekoratyvinių elementų.
Technologinio stiliaus virtuvė
šiuo stiliumi įrengtoje virtuvėje karaliauja naujosios technologijos ir minimalizmas, čia griežtai paisoma proporcijų ir maksimaliai išnaudojama erdvė. Tokia virtuvė stilinga, patogi ir praktiška.
Technologinis stilius tinka tiems žmonėms, kurie žavisi lygiais blizgiais paviršiais bei idealia tvarka ir nemėgsta mielų smulkmenų atvirose lentynėlėse. Pagrindiniai tokios virtuvės bruožai - interjero elementų ergonomiškumas ir funkcionalumas, idealus patalpos suskirstymas ir daug atvirų erdvių. Ir, kaip diktuoja pavadinimas, virtuvėje naujosios technologijos turi būti taikomos visur - nuo virtuvės komplekto medžiagų iki buitinės technikos stebuklų.
šio stiliaus baldai paprastai gaminami iš metalo, stiklo, plastiko - šiuolaikinių medžiagų, pasižyminčių tvirtumu, atsparumu ir, žinoma, ilgaamžiškumu. Paviršiai yra ypač glotnūs, dažnai blizgūs ir vizualiai didina erdvę. Interjero lakoniškumas pabrėžiamas pasirinktais atspalviais: populiariausia tokios virtuvės spalva - metalo, papildyta viena ar dviem ryškesnėmis spalvomis, bet ne daugiau. Metalinių akcentų temą tęsia šilti aukso, vario ir bronzos atspalviai - jie pamažu perima estafetę iš sidabro ir chromo.
Valgomasis
Valgomojo baldai - kėdės ir stalai - turi būti patogūs ir nuteikiantys ramiam poilsiui. Juos renkantis derėtų atsižvelgti į patalpos dydį. Jei erdvė nedidelė, labiausiai tiks kompaktiškas išskleidžiamas stalas, kuris prireikus gali padidėti kelis kartus. Mažas grakštus staliukas tiks šeimai, kur vienu metu pietauja ne daugiau kaip trys žmonės. Jei namuose dažnai rengiami pobūviai, atkreipkite dėmesį į baldus iš medžio masyvo - jie tvirtesni ir patikimesni. Pagalvokite ir apie stalo vietą virtuvėje: centre labiausiai tiktų apskritos ar ovalios formos.
Būtinai atsižvelkite į bendrą patalpos dizainą, kad valgomojo baldai harmoningai įsilietų į paveikslą. Klasikos ir kaimiškojo stiliaus gerbėjams labiausiai tiktų medinis komplektas, o moderniojo ar technologinio stiliaus sekėjams - stikliniai paviršiai ir chromuotas metalas. Įsigyjant stiklinį staliuką neverta nerimauti - pagamintas iš atsparaus stiklo tvirtumu jis nė kiek nenusileidžia mediniam stalui, nors neatrodo toks masyvus. šiuolaikinio dizaino tendencijos leidžia derinti skirtingas medžiagas, tarkim, stiklinį stalo paviršių ir natūralaus medžio arba medienos plaušų, drožlių pagrindą. Pastarosios dvi medžiagos šiuo metu itin populiarios ir paklausios.
Kėdes rinkite tokio pat stiliaus kaip valgomasis stalas. Dizainas ir faktūra turi būti vienodi - tai gali būti medinės, chromuoto plieno, plastikinės, sulankstomos kėdės minkšta ar kieta sėdimąja dalimi. Prie įrengto baro dera specialios paaukštintos baro kėdės. Nedidelėje virtuvėje nepakeičiamos nematomos kėdės iš perregimo plastiko, o norintiems egzotiškos - pinti baldai.
Kad ir kokį stilių pasirinktumėte, virtuvės interjeras turi derėti su kitomis namo ar buto patalpomis, būti praktiškas ir patogus. Profesionaliai įrengtoje virtuvėje optimaliai sustatyti virtuvės baldai, technika, išdėstyti aksesuarai, kad interjeras būtų ne tik gražus bei originalus, bet ir funkcionalus.