Vaiko kambarys
Vaikas savo kambaryje praleidžia daugiausiai laiko, čia jis miega, žaidžia, mokosi, čia laikomi visi jam svarbūs daiktai. Taigi vienoje patalpoje turi tilpti net keturios zonos: miego, žaidimų, mokymosi, daiktų saugojimo. Nuo vaiko amžiaus ir būdo priklauso tų zonų išdėstymas. Baldaitau.lt.
Kitas svarbus aspektas, kad laikui bėgant keičiasi kambario šeimininko poreikiai, norai ir interesai, dar prieš porą metų didžiulį džiaugsmą teikęs kambarys gali ir nebepatikti. Todėl investuoti beprotiškus pinigus į vaiko kambario baldus bei interjerą tikrai neverta. Tačiau pagrindiniai vaikų baldai - lova, rašomasis kompiuterio stalas, spinta - turėtų būti ypač geros kokybės, nes jais bus galima naudotis ne vienus metus. Išmintinga įsigyti kartu su vaiku augančius baldus. Jei jie sukonstruoti iš atskirų modulių, kambario šeimininkui augant, keičiantis jo poreikiams arba gimus broliui ar seseriai, bus paprasčiau derinti, keisti ar papildyti interjerą.
Kūdikio kambarys
Kūdikio kambaryje gražiausiai atrodo šviesios, pastelinės spalvos, subtilaus rašto tapetai. Mažyliui svarbi rami poilsio zona, todėl lovytę kūdikiui statykite kuo toliau lango ir durų. Pasirūpinkite talpia vaikų kambario komoda drabužėliams, sauskelnėms, kūno priežiūros priemonėms ir žaislams sudėti. Labai patogu, kai komoda sumontuota kartu su lovyte ir vystymo stalu - pervystant kūdikį viskas bus po ranka. Sutaupyti padės lovytė, kurią vaikui ūgtelėjus galima transformuoti į didesnę lovą.
Kalbant apie kūdikių baldus svarbiausia, kad jie atitiktų higienos normas, draudžiančias naudoti kenksmingas, toksiškas medžiagas. Rinkitės tik reikalingus sertifikatus turinčius gaminius. Kūdikių baldai turi būti gaminami iš natūralios medienos ir ekologiškų, alergijos nesukeliančių medžiagų. Labai svarbu, kad minkštųjų dalių apmušalai būtų pasiūti iš natūralių audinių ir lengvai nuimami bei skalbiami.
Iki mokyklinuko kambarys
Tokio amžiaus vaikams rūpi karstytis, šokinėti, bėgioti ir voliotis, todėl palikite kuo daugiau erdvės aktyviai veiklai. Vaikų kambario baldai turi būti tvirtos konstrukcijos, kad nesideformuotų nuo mechaninio poveikio, saugūs, be aštrių kampų, išsikišusių varžtų, kad mažieji padaužos nesusižeistų.
Jei kambarys nedidelis, papildomos vietos atsiras saugiai ir lengvai išstumdžius baldus. Idealus pasirinkimas - baldai su ratukais. Važinėti gali rašomieji stalai, stalčiai, spintelės, kėdės vaikams, dėžės ir net vaikiškos lovos. Sisteminiai, mobilieji baldai - vienas iš sprendimų, ypač jei ant jų dar galima ir saugiai laipioti. Kai kambaryje ankštoka, pravers transformuojamieji baldai: ištraukiamas staliukas, čiužiniu virstantis fotelis, išlankstoma lova. Įrenkite stalčius po lova arba pirkite dviaukštę vaikišką lovą, po kuria telpa rašomasis stalas, spinta, lentynos. Dvivietė dviaukštė lova - geriausias sprendimas, kai kambariu dalijasi du vaikai.
Žaidimų kampelyje labai svarbi šviesa, o ir nuotaikingi šviestuvai visada puošia vaikų kambarį. Prastas apšvietimas ne tik kenkia akims, bet sukuria niūrią nuotaiką. Kai kuriais atvejais geriau vengti fluorescencinių lempų, ypač jei mažylis labai aktyvus ir sunkiai sukaupia dėmesį. Geriau pakabinti reguliuojamo aukščio šviestuvą, ant lubų, sienų ar balduose sumontuoti mažų šviestuvėlių.
Vaikų kambaryje būtina ir daiktų saugojimo zona su žaismingomis talpiomis vaikų kambario spintomis ar komodomis. Net mažiausiame kambarėlyje ant sienų atsiras vietos lentynoms, spalvingoms dėžėms, medžiaginėms kišenėms sukabinti - čia paslėpsite smulkmenas, kad jos nesimėtytų. Ant žaismingų vaikų kambario kabyklų vaikai prieš miegą galės pakabinti drabužius. Būtina išnaudoti mobiliųjų baldų sudaromas erdves: pritaikyti vietą po lova, daiktus laikyti lentynose, stalčiuose ir pan.
Moksleivio kambarys
Įrengdami mokyklinio amžiaus vaikų kambarį didžiausią dėmesį skirkite tinkamo aukščio rašomajam ar kompiuterio stalui, darbo kėdei su ratukais ir tinkamam apšvietimui. Žinoma, geriausia mokymosi zoną įrengti kuo arčiau lango, kad kristų natūrali šviesa. Knygoms ir mokykliniams reikmenims sudėti prireiks papildomų stalčių ar net stalčių konteinerių, įvairaus pločio ir dydžio lentynų, vaikų kambario spintelių. Jūsų pastangos nenueis veltui - dėmesingai įrengta darbo vieta skatins mokinuko troškimą gerai mokytis, siekti kuo didesnių laimėjimų mokykloje.
Ūgtelėjęs vaikas jau užsimano savo kambaryje priimti ateinančius draugus. Tokia susitikimų ir poilsio zona galite paversti buvusį žaidimų kampelį, pastatę minkštasuolį, žaismingų foteliukų ar pufų.
Dizaineriai vaikų kambario sienas pataria dažyti neutraliais atspalviais, o ryškias spalvas, raštus ir piešinius palikti detalėms. Tačiau neapsiriksite spalvingais tapetais ar foto tapetais išklijavę vieną sieną ar jos dalį. Atsiklauskite ir kambario šeimininko nuomonės, kokio kambario jis norėtų - ryškaus ar ramių tonų. Apskritai vaikus kuo anksčiau reikėtų įtraukti į jų kambario baldų ar kitų interjerų elementų pasirinkimą. Tai ne tik padės lavinti estetinį skonį, bet ir leis vaikui pasijusti savarankiškam ir tikram savo valdų šeimininkui. Interjero dizainas kambaryje turi sukurti komfortišką atmosferą ir atspindėti vaiko asmenybę. Ir šiuo aspektu labai praverčia sisteminiai vaikų kambario baldų komplektai. Juos sudarantys elementai dera tarpusavyje ir sukuria harmoningą visumą.
Ką reikia žinoti įrengiant vaikų kambarį?
- Kuriant kambario dizainą, renkant baldus ir interjero detales reikia atsižvelgti į vaiko amžių, lytį, skonį, temperamentą ir interesus.
- Vaiko kambarį patartina suskirstyti zonomis: poilsio, žaidimų, mokymosi, daiktų saugojimo.
- Vaiko valdose turi būti pakankamai natūralios šviesos, o kiekvienoje zonoje - nepriekaištingas apšvietimas.
- Svarbu, kad baldai atitiktų vaiko amžių ir ūgį, būtų geros kokybės, tvirti, patogūs, ergonomiški, funkcionalūs, gražūs ir nebrangūs.
- Visos naudojamos medžiagos turėtų būti ekologiškos, nekenksmingos sveikatai, praktiškos. Vaikų kambarys ir visi čia esantys daiktai privalo būti lengvai valomi. Baldai turėtų būti lygios struktūros, pagaminti iš medžiagų, atsparių drėgmei ir valymo priemonių poveikiui.