Rinkdamiesi baldus turite aiškiai žinoti savo prioritetus, ar naujieji pirkiniai derės prie bendro namų interjero ir ar tilps į numatytas vietas. Taigi prieš perkant vertėtų išmatuoti patalpą ir pasidaryti jos planą. Baldai jokiu būdu neturėtų pripildyti viso kambario – patalpa atrodys užgriozdinta, joje bus sunku judėti. Optimalus variantas, kai baldai užima trečdalį patalpos (kraštutiniu atveju – pusę). Atsižvelgiant į patalpos paskirtį, daugiau baldų gali būti tik virtuvėje ir svetainėje. Visuose kituose kambariuose svarbu paisyti principo – mažiau yra daugiau.
Baldai statomi pagal atliekamas funkcijas. Tarkim, už daiktų saugojimą atsako spintos, komodos, vitrinos, spintelės ir panašūs daiktai. Šie baldai turi turėti nuolatinę vietą, prie jų turi būti patogu prieiti. Poilsiui skirti minkštieji baldai – sofos, lovos, foteliai, supamieji krėslai ir t. t. – stovi būsto ramybės oazėse. Atskirą grupę sudaro su darbu susiję baldai – rašomieji ir kompiuterio stalai, staliukai, kėdės, spintelės ir t. t. Šie baldai yra gana mobilūs – esant poreikiui, juos galima nesunkiai pastatyti į kitą vietą.
Be to, renkantis baldus ir jais apstatant būstą didelę reikšmę turi funkcinės zonos (poilsio, darbo, pramogų, miego, valgymo). Virtuvėje geriausia visas darbo zonas įrengti palei vieną sieną (kraštutiniu atveju – palei dvi). Tokiu atveju lengvai patalpinsite šaldytuvą ir pietų stalą. Ant sienų galima pakabinti lentynų kulinarijos knygoms ar indams sudėti. Darbo zonoje turėtų būti kompiuterio ar rašomasis stalas su talpiais stalčiais (mažame bute galima panaudoti ir nuo baldų sienelės atlenkiamą stalą), patogi kėdė, geriausia su ratukais, knygų lentynų. Prieškambaryje galima išsiversti su minimaliu skaičiumi baldų – viena spinta, batų dėže ir kabykla, na, dar suoliukas ar pufas, kad būtų patogu persiauti. Prieškambario nereikėtų paversti daiktų sandėliu, nes tai pirmoji patalpa, kurią pamato į namus užėję svečiai.